גופי חימום בחורף

החורף מגיע אלינו בצעדי ענק ,דאגתם להכין את הרכב ואת ארון הבגדים למזג האוויר הקר והגשום..אך  שאלתם את עצמכם האם האקווריום שלכם מוכן לחורף??

בתקופת החורף טמפ’ המים יורדת משמעותית באקווריום , ואנו צריכים לשמור על טמפ’ יציבה על מנת שהדגים יחיו בשלווה ובכיף באקווריום שלנו , אז מה הפתרון?

לפני שנתחיל חשוב להפריד בין דגי מים קרים כגון גמבוזיות , דגי קוי וכדומה אשר לא זקוקים לחימום המים , לבין דגי ציקלידים המצויים לרוב באקווריומים הביתיים.

רוב דגי הציקליד חיים בטמפ’ מים של  25-28 מעלות , בחורף הטמפ’ באקווריום יורדת גם ל20 מעלות!

המלצה שלי לרכוש גוף חימום גרמני איכותי ולא להסתפק בגוף חימום סיני , וזאת מכיוון שהתרמוסטט בגופי החימום הסינים נוטה “להיתפס” ואז נוצר מצב שהגוף חימום לא מפסיק לחמם!! וכמובן שזה טוב לחריימה של שבת אבל לא לאקווריום שלנו…

התאמת גוף החימום למיכל האקווריום שלנו מאוד פשוטה , 1 וואט לכל 1 ליטר , זאת אומרת למיכל של 300 ליטר נכניס גוף חימום של 300 וואט , כך נשמור על טמפ’ יציבה באקווריום לאורך כל החורף.

מכוונים את גוף החימום ל27 מעלות ומכניסים למיכל .

ישנם מדי חום שונים בשוק אשר מומלצים לצרכן בכדי לדעת בדיוק את טמפ’ המים שבמיכל , יש מד חום כספית פשוט ויש מד חום דיגיטלי אשר מומלץ בחום.

עוד עניין מעניין הינו מחלת הנקודות הלבנות בדגים  , דגים נדבקים במחלת הנקודות הלבנות בעקבות שינויי טמפ’ קיצוניים , לדוגמה לאחר שקנינו דגים בחנות ונסענו איתם הביתה בשקית שמחים ומתרגשים לאקלם אותם כבר במיכל… ובלי ששמנו לב הטמפ’ של המים בשקית צנחה לטמפ’ נמוכה , וכשנרצה לאקלם את הדגים במיכל שלנו זה יהווה בעיה מכוון שבמיכל שלנו המים חמים..אז מה הפתרון? פשוט מאוד..להכניס את הדגים עם השקית לתוך האקווריום , לאחרי 10 דק’ להכניס 2 כוסות מים מהאקווריום לתוך שקית הדגים , לאחר עוד 10 דק’ להכניס עוד 2 כוסות מים לתוך שקית הדגים , לאחר 20 דק’ של איקלום תוציאו את הדגים מהשקית ישר לתוך האקווריום ותהנו..

שינוי טמפ’ יכול להגרם גם מהחלפות מים באקווריום! שימו לב…כשנרצה למלא את האקווריום בחזרה לאחר הריקון , נצטרך לשים לב שהטמפ’ של המים שאנו מכניסים לאקווריום היא לא קרה מידי ולא חמה מידי , אלא פושרת ומתאימה בערך למים שבאקווריום.

עוד נקודה מאוד חשובה בחורף הישראלי זה הפסקות החשמל שנגרמות לעיתים קרובות , אז אנחנו כבר יודעים שבלי חמצן במים דגים לא יכולים לחיות.. אז נשאלת השאלה מה עושים בזמן הפסקת חשמל? הפתרון הזול והמצוי הינו משאבת חמצן על בטריות אשר תתן פתרון זמני וקל בזמן של הפסקת חשמל , אך מה עושים אם אנחנו לא בבית בכלל? אז בשביל זה יש משאבת חמצן חשמלית AC/DC אשר עוברת למצב “בטריה” אוטומטית בזמן הפסקת חשמל, פשוט וקל!

מאחלים לכם חורף גשום וחם והרבה הנאה מול האקווריום! ,  עדן עיצובים.

השארת תגובה