בריכות הנוי בחורף

במאמר זה נתן לכם כמה טיפים יעילים מאוד לשימור בריכת הנוי בתקופת החורף …

אז נתחיל קודם כל בבטיחות.. אחרי הכל זה הדבר הכי חשוב!

עשו בדיקה מקיפה לכל השקעים והכבלים הקשורים לבריכה , תבדקו שהם שלמים ולא חתוכים ופגיעות , מומלץ להכניס את השקעים והחשמל לקופסת חשמל אטומה נגד מים שלא תתרטב מהגשם , זה יחסוך לכם הרבה כאב ראש מנפילות חשמל , קצרים או פגיעה בחיי אדם!

בריכות נוי בעלי צמחיה גבוהה כמו פפירוס , אירוס , גומא וכדומה מומלץ לתמוך בעציץ שלהם בעזרת אבנים בכדי שלא יעופו מהרוחות החזקות.

אני ממליץ לעשות טיפול בפילטרים ובמשאבה אחת לחודש , חשוב מאוד לנקות את קרקעית הבריכה על מנת שלא יצטברו שום לכלוכים ועלים שירקבו בקרקעית , בריכה שנקיה מעצמים  מרקיבים זו בריכה בריאה ומאוזנת מבחינה ביולוגית. בחורף הבריכה הרבה יותר מלוכלכת משאר עונות השנה מכוון  שנכנסים לתוכה הרבה עלים , לכלוכים וכדומה , אם זה מהרוח או מעצים מנשירים שבסביבתה , זה יעזור לנו לשמור על תקינות הציוד ולהמנע ממצב של סתימה בצנרת או במשאבה.

בתקופת החורף אין סיבה לדשן את צמחי המים עד תחילת האביב , אך חשוב לגזום ולהוריד את כל העלים המצהיבים שבצמחים , בתקופה זו הצמחים נובלים אך אל חשש , באביב יחזרו לפרוח במלוא הדרם!

לפני סיום בהחלט טיפ חשוב..האכלת דגי הבריכה… בחורף המים קרים יותר והטמפ’ נמוכות , הדגים אוכלים פחות ופעילים פחות..האכלת יתר יכולה לגרום למחלות לדגים  , להריסת האיזון הבקטריאלי והביולוגי שבמים ולסתימה במעיים של הדג.

בהצלחה בטיפול בבריכה..

עדן

השארת תגובה